Temmuz ayında çıkardığı "vaktidir" albümünün ardından çok iyi bir çıkış yakalayan Atilla Yılmaz bu defada "vur" isimli albümü ile müzik piyasasında yer aldı.

Sanatçı kimliğinin yanı sıra siyasi kimliği ile de aktif çalışmalar gerçekleştiren Yılmaz'la bir söyleşi gerçekleştirdik. Türkiye'nin dört bir yanında konserler veren sanatçı Atilla Yılmaz, Türk'ün güçlü ve haklı sesinin tüm dünyada yankı bulacağında iddialı.

Türkiye'deki bu yoğun gündemde insanların kafalarında karışıklıklar mevcut iken bir anda 'vur' diye bir albümle karşımıza çıktınız. Tabii öncelikle bu albümle ilgili bilgi almak isteriz.

Yeni piyasaya sürülmüş olan bu albümüm esasında çok büyük emek ve zevkle hazırladığım Oy Leyli albümümün daha gelişmiş hali. Kasetimiz hazırlandığında bazı sebeplerden ötürü piyasada satışa sunulamamasından, başta dinleyicilerimin yoğun şikayet ve isteğinden ayrıca benim o albümdeki birçok eseri Türk Milletine ulaştırma arzumdan 2oo7 tarihinde 'vur' dedik.

Vaktidir albümünüzdeki birçok parçada bazı anlamlar yüklü olduğunu biliyoruz. Türk Milletine ulaştırma arzusu derken bu kasetinizde de bu tür eserler mi var?

Kesinlikle. 'Vaktidir'de Türk Milletini uyandırma çabası vardı. "Niçin AB Avrupa niçin!" diye haykırırken halkımıza bazı gerçekleri göstermek istedik. Bugün gelinen noktada Türk Milleti artık birçok konuda daha duyarlı. İnsanımız artık ne AB kapılarında sürünmek istiyor, ne ceplerini dolduranları seyretmek nede şehit cenazesi görmek.

Daha önce ırkçı sanatçı diye bazı suçlamalara maruz kaldınız. Bu albümdede bu tür olaylarla karşılaşmanız söz konusu olabilir mi?

Açıkçası hiç düşünmedim umurumda da değil. Bu tür suçlamaları yapanlar tamamen Türk Milliyetçiliği fikriyatına düşman olan şahıslar. Ben albümümün ismini vur diye koydu isem o parçanın sözlerinde "Şehitler kanını içenleri vur, her dinin sevdiği adalet için vur" diyorum." Türk Milliyetçiliği basit bir ideoloji değildir. Bunu anlayamayanlardan çok anlayıp içine sindiremeyen hainler tabiki ket vuracaklardır.

AKP seçime fena yakalandı

Sanattan siyasete doğru bir geçiş oldu sohbetimizde. Türkiye'de şuan çok yoğun bir siyasi gündem var. Cumhurbaşkanlığı seçimi derken bi anda erken seçim kararı gündemde yerini buldu. Bu konularla ilgili neler söylemek istersiniz?

Türkiye'de şuanda ne yazık ki ne yaptığını bilmeyen, basiretsiz bir yönetim var. AKP iktidarı bugün zamanını doldurmuş, kredilerini bitirmiş bir parti. Kendi adaylarını meclis çoğunluğu ile seçtiremeyip erken seçim kararı alan AKP, o kadar şaşırmış bir durumdaki bir yandan Cumhurbaşkanını halk seçsin diye yasa peşinde koşup bir yandanda mecliste adayını seçtirmek için oylama yapıyor. Aynı zamanda aymazlık içerisinde olan bu parti "erken seçim istemek vatana ihanettir" demecinin ardından erken seçim kararı alıyor. 5 yıllık iktidarlıkları süresince bu tür örnekleri o kadar çok gördük ki, artık AKP'nin ampulünün ne kadar yanar döner olduğunu çocuklar bile farkında. Ayrıca ben AKP'nin son günlerini yaşadığı kanaatindeyim. Çünkü çiftçisinden esnafına, askerinden memuruna bir çok kesim bu iktidardan memnuniyetsiz hatta ve hatta dertli. Erken seçim kararını diğer siyasi partiler uzun zamandır talep etmekteydi ancak AKP seçime fena yakalandı. Burada bizlere düşen görevde siyasi gelişmeleri doğru yorumlamak, halkımızı uyandırmak ve en önemliside her seçmenin oy kullanmasını sağlamak.

Peki yeniden sanata dönersek zannediyorum albüme adını veren parçanız hit parça olacak, doğru mu?

Ben albümlerimde parçalarımın hiçbirini ayıramıyorum. Hepsi benim için hit demeyimde güzel ve en iyisiymiş gibi geliyor. Vaktidir kasetine adını veren parça kadar "Azat, Gelin Savaşa, Yolların Sonu" gibi eserlerde çok beğenilerek dinlenilmekteler. Bu albümümdeki parçalarda, örneğin bir "Tanrı Dağı" parçası çok fazla beğenilen, sevilen bir eser.
Bundan önceki albümünüz 40 bin civarında bir tiraj yakalamıştı yeni albümdede aynı başarıyı yakalama iddianız var mı?
Bizim hedeflerimiz her zaman büyük. Ne kadar çok kişiye sesimizi duyurabilir albümlerimizi ulaştırabilirsek o kadar güçlenmekteyiz. Ben Türk Milliyetçiliğine gönül vermiş bir sanatçı olarak eserlerimin sanatsal yönü kadar içerdiği mesajlarıda önemsiyorum. Bu sebepten albüm tirajlarının artması ticari veya popülarüte olarak değil manevi yönden beni mutlu ediyor.

Ülkücü kimliği taşıyan bir sanatçı olarak Türkiye'nin dört bir yanında konserler veriyorsunuz genel olarak halkımızın ilgisi ve duyarlılığı ne derece?

Sizin de söylediğiniz gibi Edirne'den Kars'a misali tüm yurtta konserler vermekteyim. Mayıs ayında Batı Karadeniz'den başlayıp Akdeniz, Ege ve Marmara ile son bulan bir turne programım oldu. Halkımızın ilgisine gelince inanın ben tüm konserlerimde coşkuyu, Türk Milletinin kararlılığını, hırsını, azmini görüp çok büyük keyif alıp duygulanıyorum. Bu yoğun duyguları en son İstanbul Ülkü Ocakları'nın Beşiktaş İnönü Stadyumu'nda düzenlediği muhteşem gecede yaşadık. Stadyumun seyirciler için ayrılmış bölümlerinin yanı sıra, tüm sahanın gönüldaşlarımızla dolu olup taşmasını görmek tarifi mümkün olmayan bir mutluluktu. Tabiki Liderimiz Devlet Bahçeli Bey'inde geceyi şereflendirmesi ayrı bir onur ve gurur kaynağı idi.

Albümün dışında MHP için seçim müzikleri hazırladınız. Bu parçalar nelerdir?

Bu parçaları, 22 Temmuz'da yapılacak olan seçimin kararı alınmadan çok önce hazırlamış ve liderimiz Devlet Bahçeli Bey'e sunmuştum. Kendisi parçaları bizzat dinledi ve seçimde bunları kullanalım diyerek sanatın ideolojilerdeki önemini bir kez daha yineledi. "Kutlu Dilek" ve "MHP Geliyor" isimlerini taşıyan eserler birçok ilde düzenlenen etkinliklerde beğenilerek çalınan parçalar oldu. Özellikle "Devlet, millet, tek bir yürek" sözleri slogana dönüşerek parça eşliğinde söylenmeye başladı. Kısacası Türk Milliyetçilerinin iktidarlığına tamamen inanmış bir yürekten çıkan ses diğer gönüllerde karşılığını buldu.
Bu güzel söyleşi için çok teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyoruz.