Festival Sanatçıları ve Organizasyonları

Anadolu var olduğundan beri çok kültürlülüğün hakim olduğu ülkemizin her köşesi başka cennet, her köşesi başka bir şeyin vatanı… Ve bu her şeyin festivalleri. Örneğin, Rize’de çay, Trabzon’da Akçaabat, Malatya’da Kayısı, Isparta’da Gül ve Ankara’da Kalecik Karası Festivali ve daha niceleri… Hem turizm, hem ticaret, hem ziyaret hem de tanıtım amaçlı bu organizasyonlar yöre halkına da büyük katkılar sağlamaktadır. Aynı zamanda yerli turizmi de desteklemektedir. Bu tür organizasyonlarda yörenin geleneksel yiyecekleri, el sanatı ürünleri, doğal mahsulleri, meyve sebzeleri, onlardan elde edilen ürünleri tanıtılırken her festival güzel bir sanatçının keyifli bir konseriyle mutlaka taçlandırılır.

festival sanatçıları

Nasıl ki her yörenin havası kendine özgüyse, yöre halkının sevdiği ve ilgi duyduğu görüşe ve müzik türüne bağlı olarak konser verecek şarkıcı da değişiklik göstermektedir. Ülkemizde birçok sanatçı olması ve bu tarz etkinliklere ilginin yoğun olması sayesinde şarkıcılar tarafından da ilgi görmektedir. Katılacak şarkıcıların takvimleri uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra fuara davet edilirler.

Festivallerde yer alan ülkücü sanatçı ve şarkıcılar listesi şu şekildedir:

  • Atilla Yılmaz
  • Mustafa Yıldızdoğan
  • Ahmet Şafak
  • Ozan Arif
  • Osman Öztunç
  • Zara

Festival konserleri de eskiden beri hep var olmuştur. Yağlı güreşler, aşık atışmaları, halk oyunları etkinlikleri, gözlemeler, kurulan yöresel yiyecek içecek stantları, hepsi de doğal hepsi de el emeği göz nuru. Hepsi Anadolu’dan hepsi halktan gibidir. Açık hava da olduğu için özellikle tüm konserler ve şarkıcılar keyifle ve sonuna kadar dinlenir.