Son günlerde albümü “Yürüyün” ile büyük ses getiren sanatçı “Atilla Yılmaz ”gazetemiz sorularını yanıtladı. Albümünün hazırlık aşamasından bugüne birçok konuda konuştuğumuz Türk’ün yiğit sesi gazetemiz aracılığı ile sevenlerine mesajlar verdi.

Yürüyün dediniz ve kitleleri bir anda coşturdunuz. Gerek söz ve müziği gerekse yapmış olduğunuz klip ile büyük beğeni topladınız. Yürüyün’ün çıkış noktası nedir?

Yürüyün parçası bundan 6 ay kadar önce hazırladığım bir eserdi. Her zaman söylediğim bir söz var sanatçı olunca toplumda yaşananlara duyarsız kalamıyorsun. Ülkemizin çok farklı süreçlerden geçtiği dönemlerde sesimizin çıkmasını istemeyip yok saymaya çalışanlara inat “Ne mutlu Türk’üm ben deyipte yürü!” diyerek var olduğumuzu bir şekilde duyurmak istedim. Türk Milleti güçlü ve asil bir millettir. En büyük özelliği de sabrıdır. Ama sabrının bittiği yerde de karşısında dağ olsa duramaz.

Parçayı hazırlarken bu kadar çok sevilip sahiplenileceğini tahmin ediyor muydunuz?

Ben sadece bu albümümü değil tüm çalışmalarımı Türk Milleti’nin haklı ve güçlü sesi olarak tanımlıyorum. Dolayısıyla sevenlerimle aynı ruh ve görüşte birleştiğimi düşünüyorum.
Albümünüz çıkalı sanırım 1 ay oldu. Ve yayınladığınız klipinizin sanal ortamda rekorlar kırdı.Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?
Evet bu gerçekten benim için gurur ve mutluluk verici oldu. Aynı zamanda da Türk Milleti’nin verdiği bir mesajda içerdi diyebilirim. Tarihimizi iyi okuyan milletimizin, sabrının tükendiğini efendime söyleyim meydanlarda olup tek yürekle haykırdığını anlamışta olduk.

“Yürüyün” isimli albümünüzde bulunan diğer eserlerle ilgili okuyucularımıza biraz bilgi verir misiniz?

Albümümde toplam 10 eser bulunuyor. Eser sahipleri, yönetmenin ismi, anonimler, karadeniz vs…

Müzik ve siyaset dışında başka bir ilgi alanınız var mı?

Sporlada yakından ilgiliyimdir. Bi defa Milli maçları asla kaçırmam, izlerim. Kendimde BağlargücüSpor’da amatör olarak futbol oynadım. Ayrıca karate siyah kuşak sahibiyim. Boks sporu ile ilgilenip müsabakalara katıldım. Boks maçlarının da sıkı bir takipçisiyim.

Peki ligde hangi takım dersek?

Trabzonspor

Eserlerinizi ne şekilde ortaya çıkar?

Eserlerimde biraz önce bahsettiğim gibi ülkemde yaşananlar beni fazlasıyla etkiler. Biz bu vatan için can ise can kan ise kan her zaman vermeye hazırız. Benim ilham kaynağım genelde vatan sevgisi imandan gelir sözünü yansıtan gençler oluyor. Albümlerimde her ne kadar isyan var ise de daha çok bir azim ve inançla ülkülerimize ulaşma arzusu taşır parçalarım. Mesela derim ki “İnan dostum can dostum, güzel günler gelecek, Çektiğin bu acılar elbet bir gün bitecek” Bir yandan şehitlerimiz için ağıtlar yakarken diğer bir yandan da bu gidişata dur demenin yollarını da anlatırım parçalarımda. Ayrıca bir tek ülkemde yaşananlara değil dünya Türklüğüne de seslenirim.

“Bütün Türkler Azat ”söyleminiz buna örnekti diyebilir miyiz?

Elbette. Kerkük’te yaşanan dram, Doğu Türkistan’daki acılar beni derinden etkiliyor ve eserlerime de yansıyor. Dünya Türklüğü bilinçli bir şekilde yok edilmek isteniyor bunun için “Azat azat bütün Türkler azat, azap azap bu hal bize azap” diyoruz.

Yurt içi ve dışı konserlerinizde Türk milliyetçilerinin coşkusunu bire bir yaşayan sanatçılardan birisiniz, bizlere biraz o konserlerde gördüğünüz manzaralardan bahseder misiniz?

Öncelikle yurtiçi konserlerinden söze başlamak istiyorum. Özellikle son zamanlardaki coşku inanın görülmeye yaşamaya değer büyük bir coşku. Buna aynı zamanda bir milli uyanışta diyebiliriz. On binlerce kişinin ellerinde bayrakları ile şarkılarımıza, marşlarımıza bir ağızdan eşlik etmesi kadın-erkek, genç- yaşlı her kesimin tek bir yürekte buluşması tarifsiz bir duygu yaratıyor. Yurt dışı konserlerine gelince orada ise bambaşka duygular yaşıyoruz. Kilometrelerin gönüllerde daha bir bağlılık, içtenlik yarattığına şahit oluyoruz. Ben gurbetçi gönüldaşlarımın heyecanını, aynı ülküde buluşma arzusunu, samimiyetini görmekten, yaşamaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum.

Bu güzel söyleşi için çok teşekkür ediyoruz. Son olarak gazetemiz aracılığı ile sevenlerinize neler söylemek istersiniz?

Ben özellikle derim ki birbirimizi sayalım, sevelim sahip çıkalım. Her zaman dillendirdiğimiz bir söz var. Türk milliyetçileri bu ülkenin sigortasıdır. Zaman tek yürek olma ve birliktelik zamanı. Bizler aynı ülküde birleşmiş fertler olarak dün olduğu gibi bugünde milletimizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakarlığa hazırız. Sesimizin duyurulmasında katkı sağlayan Ortadoğu Gazetesi ailesine de çok teşekkür ediyorum. Sağolun, var olun!