En Sevilen Ülkücü Sanatçı Atilla Yılmaz

Ülkücü sanatçıların hedef kitlesi genellikle kendi camiaları gibi düşünülür ve o şarkıcılar da ona göre müzik yaparlar. Bu şarkıcılar da müziklerini sanki sadece Vatan Millet Sakarya konseptinde yapıyormuş havası mevcuttur. Milliyetçi müzisyenler belli bir giyim tarzında, belli bir müzik çizgisinde ve belli bir standartta gibi görünür. Halbuki bu durum tüm hepsi geçerli değildir. Bu farklı çizgideki isimlerin başında da en sevilen ülkücü şarkıcı Atilla Yılmaz gelir. Hem müzik tarzı hem de giyim tarzı olarak bildiklerimizden biraz daha farklıdır kendisi. Daha modern daha kendine has bir çizgisi vardır. Müziği arabesk veya fantezi müzikten çok Anadolu Rock. Atilla Yılmaz, müzik piyasasına adım attığı Grup Ötüken zamanlarından belli etmiştir aslında farkını. Bu nedenledir ki sevenleri ve hayranları sadece ülkücüler değil farklı görüşlerde kişiler de olmuştur. Albümleri, şarkıları ve kişiliği taşıdığı “ülkücü sanatçı” kimliğinin çok ötesinde tüm Anadolu’yu kapsamaktadır. Söylediği türkülerin içinde en sevilen Karadeniz türkülerinden de mevcuttur, Neşet Ertaş’ın Kırşehir türküleri ve dahası.

Atilla Yılmaz’ın hayranlarıyla ilgili yaptığımız araştırmalarda özellikle 22-40 yaş aralığındaki kişilerden oluştuğu, çoğunluğunun sosyo-ekonomik durumlarının orta ve üst gelir seviyesinden olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız. Genç hayranları oldukça çok olan sanatçının, şarkılarını hazırlarken özellikle dinamik, enerjik ve sevgi dolu, barışçıl sözlerle dolu besteler yapmaya çalıştığını biliyoruz.

Sevilen sanatçının ülkü ocakları bağlantısı hala devam etmekte ve ülkücülerin etkinliklerinde halen konserler vermektedir. Bununla birlikte yaptığı albüm çalışmalarında sadece milliyetçi kesime değil tüm Anadoluya hitap edecek eserler yapmakta olan şarkıcımız beğeni oranını bu sayede her geçen gün daha da artırmakta, her kesimden hayran kitlesi oluşturmaktadır. Ülkücü çizgisini şarkılarından çok yaşam felsefesinde devam ettiren sevilen sanatçı Atilla Yılmaz, 15 yaşından beridir bağlama eşliğinde müzik sevdasının peşinden gitmiş, sanatını icra etmek için üstün çaba göstermiştir. 

En beğenilen ülkücü şarkılar ve albümlere imza atmış başarılı sanatçı birçok belediyenin etkinliklerinde, festivallerde, etkinliklerde konserler vermekte olup yoğun tempoda sanatını sergilemektedir. Seçim süreçlerinde MHP’ye şarkılar yaparak ülkücü camiaya destek veren sanatçı, müzik dünyasına adım attığı günden bu yana birçok başarılı projeler ortaya koymuştur. Sanatta 20. Yılının içinde başarılı şarkıcı Yılmaz’ın hayran kitlesi ona her adımında, her albümünde, her konserinde büyük destek vermektedir.  Sevenleri tarafından desteklenmenin gücü, sanata duyduğu saygı ve mesleğine olan sevgisiyle Atilla Yılmaz daha nice yıllar boyunca başarılı adımlar atacak, büyük projelerde ve ilgi, beğeni toplayan işlerde yer alacaktır.

1995 yılından bu yana azimli bir şekilde hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük bir özveri gösteren Karadenizli sanatçımız 20 yıllık müzik geçmişine 8 albüm sığdırmış, 9.sunu da tamamlamak üzeredir. Heyecanla beklediğimiz yeni albüm dahil albümlerinin isimleri; Haykırın (1995), Oy Leyli (1999), Bir Ülkücü Sevdim (2000), Bizim Marşlarımız (2002), Vaktidir (2005), Vur (2007), Uyan (2011), Yürüyün (2013), Benim Türküm (2015) şeklinde yaklaşık iki senede bir albüm yapmıştır.

Çektiği kliplerle de büyük beğeni toplayan başarılı sanatçımız, katılımcılarının milliyetçi kesimi barındıranların çoğunlukta olduğu bir anket çalışmamız sonucunda en beğenilen ve sevilen sanatçısı Atilla Yılmaz seçilmiştir. Başarılı sanatçıya ülkücü camia ve Anadolu Rock severler olarak başarılarının daim olmasını dileriz. İçinde bulunduğumuz kendisini takip eden hayran kitlesinin büyümesi için biz burada canı gönülden destekçi ve çalışıyoruz. Yeni albümlerini ve konserlerini büyük bir heyecanla bekliyor olacağız. Verdiği bütün konserlerinde büyük hayran kitlesi içinde onu destekleyecek ve en ön saflardan takip ediyor olacağız.